AVRUPA YAKASI SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

AVRUPA YAKASI SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

Sağlıklı olmak nedir, sağlıklı kalmayı nasıl sürdürebiliriz, bu nelere bağlı, diye hiç düşündünüz mü? Beden sağlıklı, normal yani kendi kimyası, metabolizmasının olması gereken standartlar dahilin de çalışması halinde, hiçbir sorun çıkmamaktadır.

 

Sağlığımızı olumsuz etkileyen, çevresel faktörlerden olan, hava kirliliği, toprak kirliliği, dolayısıyla besin kirliliği, radyasyon ve bedenimizin yapı taşlarından olan suyun kirliliği, beden ve dolayısıyla ruh sağlığımızı bozmaktadır.

 

Dünyada 16.yüzyılda başlayan refah ve sermaye artışı sonrasında bilimsel gelişmelerin sanayiye uyarlanmasıyla makineleşmenin artması sonucu, endüstri devrimi yaşanmıştır.

 

Başta İngiltere olmak üzere sonrasında tüm gelişmiş ülkelere yayılan sanayileşme, günümüze kadarki süreçte,oluşturduğu metal atıkları sonucunda havanın,toprağın ve suyun kirlenmesine yol açmıştır.

 

Şuan kullanılan su arıtma teknolojileri sayesinde şehir şebeke sularının temizliği yapılmakla birlikte yeterli olmamaktadır.

 

Şehir şebeke suyunun, iletim sistemlerinde taşınması esnasında suya  karışan ve suyun yapısında zaten var olan minimum organik maddeler, bir takım partiküller,metal elementleri ve benzeri şeyler,yüzlerce insanın çalıştığı fabrika ve sanayi işletmelerine,toplu yaşam alanları olan konut ve sitelere,ulaşmakta,buralarda sürekli yada aralıklarla kullanılan su depolarında depolanmaktadır.

 

Bu noktada su depolarının temizlik ve dezenfeksiyonunun, sağlığımız için  ne kadar önem arz ettiğini görmemiz gerekmektedir.

 

Su deposu temizliği düzenli olarak yapılmadığında neler olur dediğimizde, suyun yapısında, sirkülasyon olmayışı,  güneşe maruz kalma, ısınma, zamanla yosunlaşma, depoya sızıntı yapan bir takım canlılar ve hava sızıntısı, depo suyunun zamanla bir takım olumsuz değişikliklere maruz kalmasına, sağlığımıza ciddi tehlikeleri olan bakterilerin, mantarların oluşmasına neden olmaktadır.


 


Bu bakteriler, kolera, sıtma, hepatit a,solunum yolu rahatsızlıkları, bağırsak hastalıkları, ishal, dizanteri gibi hastalıklara sebep olmaktadır.

 

Ülkemizde su deposu temizliğinde Çok sayıda şirket hizmet vermektedir. Nüfus yoğunluğu ve sanayinin ağırlıklı Marmara bölgesinde olması nedeniyle bu firmaların çoğunluğu İstanbul bulunmaktadır.

 

Bunlarda Anadolu yakası ve Avrupa yakası su deposu temizliği olarak ayrılmışlardır.


 


Su dezenfeksiyonu yapan firmaların seçimi önemli olup, nelere sahip olmaları gerekir biraz bahsedecek olursak, öncelikle firmanın yasal olması, ilgili kurumca yetki verilmesi, uygulayıcı personelin konusun da uzman, eğitimli olduğunu gösteren mesleki yeterlilik belgeleri, iş sağlığı ve güvenliği eğitim sertifikaları, yüksekte ve kapalı ortamda çalışma eğitim sertifikaları, sağlık muayene portörleri ve tetkikleri, bunun dışında, firmanın organizasyon, plan, program disiplinini, müşteri ve çözüm odaklı çalıştığını gösteren iso 9001 kalite yönetim sistemlerinin bulunması, firmanın doğru ve güvenilir olduğunun kanıtıdır.

 

Su deposu temizliğinde, firmaların hangi dezenfektan maddeleri kullandığı da önemlidir. Dünyada ve ülkemizde yaygın olarak kullanılan onaylı dezenfektanların başında,ozon, sıvı klor,hidrojen peroksit gibi maddeler gelmektedir.

 

Bunlardan ozon maddesi, güçlü bir oksidasyon yeteneği sayesinde sudaki tüm bakteri, küf ve patojenlerin yanında,bir takım organik atıklar ve metallerin de tamamen yok olmasını sağlamakta, uygulama sonrası iş bittiğinde suda kalan kısmı atmosfer ortamında,serbest oksijene dönüşerek, kalıntı bırakmamaktadır.

 

Ozon aynı zamanda havada var olan çeşitli polen,toz,gaz moleküllerini adsorbe ederek temizlemekte sağlıklı bir ortam havası oluşturmaktadır.

 

Diğer bir dezenfektan olan sıvı klor da yaygın olarak şehir şebeke sularının dezenfeksiyonunda yüzyıllardır kullanılmaktadır.

 

Hızlı ve  güçlü anti bakteriyel etkisi sayesinde, su depolarının dezenfeksiyonunu da çok tercih edilmektedir.

 

Anadolu ve Avrupa yakası su deposu temizliği firmalarının, çalışma şekli ve organizasyonu da, verilen hizmetlerin, işletmenin çalışma koşullarına uygun, zamanında ve en önemlisi doğru yöntem ve uygulamayla, dezenfeksiyon konusunda uzman, bilgili bir personel tarafında yürütülmesi, firmanın kalite farkını ortaya koymaktadır.

 

İşimizde, evimizde, sosyal hayatımızda, sürekli kullandığımız sularımızın temiz ve kalıntısız olması için, çok tehlikeli bir takım ciddi hastalıklara yakalanmamak ve toplum sağlığının korunması adına, arıtma sistemleri, su tesisatları ve depomuzda bulunan suları, uzun süre bekletmeden,düzenli olarak, dezenfeksiyon ve temizliğinin yapılması, hepimizi ilgilendiren bir konudur.

 

Siz değerli müşterilerimizin,su sağlığı konusunda,  artık çok daha bilinçli davranacağınızı biliyoruz.

 

Firmamız Tekdezvip,  alanında öncü, yenilikçi bakış açısıyla, Anadolu ve Avrupa yakası su deposu temizliği başta olmak üzere, Türkiye çapında yetkin ve uzman ekibiyle, tüm yasal yetki ve belgelere sahip olarak, siz değerli müşterilerimize hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir.

 

Su dezenfeksiyon ve temizliğinin öneminin farkında olan firmamız, her sorununuz da yanınızda olacaktır.

 

Avrupa yakası su deposu temizliği talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021