ASANSÖR KUYUSU SU ALIYOR

ASANSÖR KUYUSU SU ALIYOR

Asansör kuyuları gözden uzak bölgelere kurulan, bina temeli ile aynı hatlarda konumlandırılan, asansör sistemi ve ekipmanlarının yuvalandığı alanlardır.

Asansör kuyularının düzenli ve periyodik bakımları yapılması gerekir. Bu periyodik bakımlarda asansör sistemlerinin de kontrolleri gerçekleşir.

Asansör kuyularının problem yaratan sıkıntılarından en önemlisi temelden gelen su kaçaklarıdır. Asansör kuyusu su alıyor ve asansör çukurundan su geliyor gibi problemlerin başlıca nedeni kurulumda yapılan izolasyon hatalarıdır.

 

Asansör kuyularına su genellikle pozitif yönde temelden gelmektedir. Asansör çukuru zemini beton sıva kaplıdır. Beton altı ve beton üstü yanlış yapılan izolasyonlardan sebep asansör kuyusu su alıyor sorunu yaşanmaktadır.

Asansör kuyusu su alıyor problemi poliüretan enjeksiyon uygulamaları ile son bulmaktadır. Poliüretan enjeksiyon yalıtımı yapılan asansör kuyularında temelden su gelmesi yada su taşması gibi problemler yaşanmaz.

Poliüretan enjeksiyon uygulamalarında pompalanan enjeksiyon madde polimerden üretilmektedir. Poliüretan enjeksiyon uygulaması negatif yönde yapılan bir yalıtım metodudur. Pozitif yönde uygulama yapılamayacak alanlarda örneğin asansör çukurlarında poliüretan enjeksiyon su yalıtımı uygulanmaktadır.

 

Poliüretan enjeksiyon uygulaması, betona çakılan enjeksiyon pakerlerinden makineler vasıtasıyla enjekte edilir. Enjeksiyon Pakerleri uygulama yapılacak alanda 45 derecelik açıyla çakılır.

Pakerlerden enjekte edilen polimer madde suyla temas ettiği an şişer. Uygulandığı alanda tüm yarık ve çatlakları kapatarak su sızıntısını %100 keser.

Poliüretan enjeksiyon uygulamasının tercih edilmesinin sebebi, uzun ömürlü ve kesin sonuçlar alınmasından kaynaklanır. Poliüretan enjeksiyon uygulaması yapılan asansör çukurlarında, asansör kuyusu su alıyor problemi bir daha yaşanmaz.

Poliüretan enjeksiyon uygulamalarında keşif çok önemlidir. Yalıtım yapılacak alanın detaylı keşfi ile uygulanacak ortalama enjeksiyon miktarı belli olur. Bu miktarların ortalama olmasının sebebi, poliüretan enjeksiyon su izolasyonun negatif yönde yapılıyor olmasıdır.

Keşif sonrası temelden su gelen asansör kuyularında ortalama 30 kg ile 40 kg arası enjeksiyon madde uygulanır ve benzeri müşteri bilgilendirmesi yapılmaktadır. Böylelikle hizmet alan kurum, poliüretan enjeksiyon su yalıtımında en düşük ve en yüksek ödeyeceği ücreti öğrenebilir.

Poliüretan enjeksiyon uygulamaları asansör kuyusu yalıtımlarında, derz doldurulmasında, yapı güçlendirme çalışmalarında, temelden gelen suyun kesilmesinde, su depolarına dışarıdan giren suyun kesilmesi için, tünel çalışmalarında uygulanan en iyi çözümler sunan bir yalıtım metodudur.


Asansör kuyusu su alıyor


Poliüretan enjeksiyon uygulamasının rağbet görmesinin sebeplerinden biride uygulama sonrası çok kısa sürede etkili sonuçlar alınabilmesidir. Bunun sebebi enjeksiyon maddedir. Poliüretan enjeksiyon suyla temas ettiği an kabarır.

Uygulandığı beton içerisindeki tüm yarık, çatlak ve kılcal damarları doldurarak, su kaçağına %100 çözümler sunmaktadır.

Poliüretan enjeksiyon maddenin kabarması ve yarık, çatlakları doldurması için uzun süre beklemeye gerek bulunmamaktadır. Suyla temas ettiği andan itibaren yalıtım başlar ve kısa sürede çözüm sağlanır.

Poliüretan enjeksiyon uygulamaları yapısal güçlendirme çalışmalarında da kullanılmaktadır. Kolonlardaki çatlakların kapatılmasında, soğuk derzlerin doldurulmasında da poliüretan enjeksiyon uygulamaları sonuç odaklı çözümler sunmaktadır.

 

Tekdezvip tüm yurt genelinde poliüretan enjeksiyon uygulamalarında, müşterilerine profesyonel çözümler sunmaktadır.

Tekdezvip personelleri konusunda profesyonel, tüm uzmanlık sertifikalarına sahip, sektöründe en az 5 yıl deneyime sahip ekiplerden oluşmaktadır.

Tekdez V.İ.P  özel ve resmi tüm kuruluşlara hizmet vermektedir. Sağlık Bakanlığı iznine sahip firmamız, İSO 9001 kalite yönetim sertifikalarına sahiptir. Personellerimiz mesleki eğitim sertifikaları, hijyen sertifikaları, portör muayene kayıtları, iş güvenliği sertifikaları tam ve eksiksizdir.

Asansör kuyusu su alıyor , asansör kuyusu su yalıtımı, temelden su geliyor ve benzeri problemlerinizin çözümü için firmamızı arayabilir, keşif talep edebilir yada uzman müşteri temsilcinizden gerekli bilgilendirme alabilirsiniz.

Asansör kuyusu su alıyor problemlerinizin çözümü için, lütfen 02125540556 arayınız.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021