ASANSÖR KUYUSU İZOLASYONU İSTANBUL

ASANSÖR KUYUSU İZOLASYONU İSTANBUL

Asansör kuyuları temele yakın mesafede kurulan ve mevcut asansör sisteminin tüm ray ve işleyen hattının sabitlendiği alanlardır. Asansör çukurlarının temele yakın olarak konumlandırılması, bazı yapısal problemleri de beraberinde getirmektedir.

Asansör çukurları temelden gelen veya taşan suyun ilk temas ettiği mekanlardır. Yer altı suları asansör kuyularından sıkça taşmaktadır.  Bu sebeple firmamız asansör  kuyusu izolasyonu İstanbul  genelinde profesyonel yöntemlerle hizmet vermektedir.

 

ASANSÖR KUYUSU NEDEN SU ALIR?

Asansör çukurlarının su alması belirttiğimiz gibi yer altı sularının pozitif yönde taşması ile olmaktadır.Asansör kuyularında kurulum esnasında yalıtım çok önemlidir. Yalıtımda yapılan hatalar, betonun doğru dökülmemesi, pozitif ve negatif izolasyon yöntemlerinin doğru uygulanmaması sebebiyle yer altı suları rahatlıkla asansör çukurlarında taşmalara sebebiyet vermektedir.

Asansör kuyusu izolasyonu İstanbul genelinde poliüretan enjeksiyon uygulaması hizmeti vermekteyiz.

Poliüretan enjeksiyon uygulaması asansör çukuru su taşmalarında uygulanabilecek tek izolasyon yöntemidir. Bunun sebebi poliüretan enjeksiyon su yalıtımı negatif yönde uygulanan bir izolasyon metodudur.

Asansör çukuru su izolasyonundan önce mutlaka detaylı bir keşif yapılması gerekmektedir. Bu keşifte suyun geldiği alan tespit edilir, kullanılacak enjeksiyon miktarı ortalama ölçülür, Pakerlerin 45 derecelik açılarla nereye çakılacağı netleştirilir, suya negatif yönde verilecek izolasyon hizmetinin en iyi sonuçlar sunabilmesi için tüm şartlar değerlendirilir.


Asansör kuyusu izolasyonu istanbul


ASANSÖR KUYUSU İZOLASYONU İSTANBUL GENELİNDE NASIL YAPILIR?

1.       Asansör kuyusundaki su tahliye edilir,

2.       Belirli bir süre asansör çukurunun kuruması için beklenilir,

3.       Suya en iyi negatif akımı sağlayacak Pakerler  çakılır,

4.       Pakerlerden asansör kuyusu betonu içerisine poliüretan enjeksiyon yalıtımı uygulanır,

5.       Uygulanan enjeksiyon maddenin şişmesi ve yarıkları doldurması için belirli bir süre beklenilir,

6.       Suyun kesilmesi netleştiğinde hizmet teslim edilir,

Asansör kuyusu izolasyonunda uygulanan poliüretan enjeksiyon madde polimer desteklidir ve polimerden elde edilir. Bu enjeksiyon ürün suyla temas ettiği an şişer. Uygulandığı alandaki tüm yarık ve çatlakları doldurur. Enjeksiyon maddenin şişmesi devam edeceği için, yer altı suyu ile apartman çukurundaki beton arasına bir set örer.

Böylelikle asansör kuyusundan su gelmesi engellenir.

 

ASANSÖR KUYUSU İZOLASYONUNDA NEDEN POLİÜRETAN ENJEKSİYON UYGULAMASI YAPILIR ?

Asansör kuyusu izolasyonunda, poliüretan enjeksiyon su yalıtımının dışında başka bir izolasyon yöntemi fayda sağlamaz. Şöyle ki asansör kuyusu dibindeki beton üzerine bir kat beton daha dökülse, kenarlar ve zemin soğuk derzle doldurulsa dahi, suyla zemin arasında bir set olmadığı için mutlaka taşmalar devam edecektir.

Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı hem betondaki çatlak ve yarıkları doldurur, hem de zemin ile yer altı suyu arasına bir set örer. Böylelikle problem sorunsuz bir şekilde son bulmaktadır. Ayrıca suyun betona uyguladığı hacim pozitif yöndedir. Asansör kuyusu altındaki bölgeye poliüretan enjeksiyon madde dışında müdahale edilme şansı bulunmamaktadır.

 

Poliüretan enjeksiyon uygulaması asansör kuyusu izolasyonlarında kullanıldığı gibi yapısal güçlendirme çalışmalarında, tünellerdeki su kaçaklarının kesilmesinde, su depolarında, havuzlarda, derzlerin doldurulmasında ve benzeri uygulamalar olmak üzere kullanım alanı çok yaygındır.

Uzun ömürlü olması sebebiyle yaşanılan problemin uzun yıllar tekrarlanmamasını da sağlamaktadır.

Tekdezvip İstanbul ilimizin tüm ilçelerinde asansör kuyusu su izolasyonu hizmeti vermektedir. Tekdezvip personelleri konusunda uzman, ihtiyaç duyulan tüm ekipmanlara sahip donatılmıştır. Personellerimizin tümünün mesleki eğitimleri, hijyen sertifikaları, iş güvenliği sertifikaları, düzenli portör muayene raporları eksiksizdir.

 

Tekdezvip Sağlık bakanlığı biyosidal ürün uygulama iznine sahip, İSO kalite yönetim sistemlerine uygun ve denetlenebilir hizmet vermektedir. Asansör kuyusu izolasyonu İstanbul ilimizdeki istekleriniz için lütfen temsilcinizden bilgi talep ediniz.

Asansör kuyusu izolasyonu İstanbul  bilgi ve randevu hattımız 02125540556

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021