ASANSÖR ÇUKURUNDAN SU ÇIKIYOR

ASANSÖR ÇUKURUNDAN SU ÇIKIYOR

Poliüretan enjeksiyon uygulamaları ve izolasyon çalışmalarının ana hattı su kaçaklarının önlenmesidir. Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı yapılan alanlar; asansör kuyusu su yalıtımı, soğuk derz boşluklarının enjeksiyon ile doldurulması, temelden gelen suların önlenmesi, bina ve konutlardaki güçlendirme çalışmaları, pozitif yönde izolasyon yapılamayacak alanlardaki yalıtım olarak değerlendirebiliriz.

Asansör çukurundan su çıkıyor , asansör boşluğuna su geliyor ve benzeri asansör çukuru yalıtım problemleriyle sıklıkça karşılaşmaktayız.

Asansör çukurundan su çıkması yada gelmesinin ana nedeni, kurulum esnasındaki yapılan izolasyonun yetersiz ve sağlıklı olmamasındandır.

 

Asansör çukurlarının zeminleri ve dört köşe yanal duvarları %99 oranından beton kaplanmaktadır. Kaplanan beton altının iyi doldurulmaması, beton altının iyi ve doğru yöntemlerle izole edilmemesinden sebep, yer altı suları asansör çukurundan su çıkma problemini yaşatmaktadır.

Asansör çukurundan eğer ki bir miktar su geldiyse, mutlaka devamı da olacaktır. Biraz bekleyelim, kurur, bir zarar vermez gibi düşünceler kesinlikle yanlıştır.

Asansör çukurundan su gelmesi mevcut betonun çürümesine, asansör hatlarının zarar görmesine, temele su yönlendirip çürüme başlatması, koku yapması, asansörün ve mevcut sistemin kullanılamaz hale gelmesi gibi bir çok problemi tetikleyeceğini unutmamalıyız.


Asansör çukurundan su çıkıyor 


Asansör çukurundan su çıkıyor probleminin çözümü;

Asansör çukuru su gelmesi problemlerinde, asansör kuyusu su yalıtımı hizmeti yapılmalıdır. Bu yalıtım hizmeti poliüretan enjeksiyon uygulamaları yapılmaktadır. Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı negatif yönde uygulanan bir izolasyon metodudur.

Asansör kuyusu zemininde su kaçağı olan bölgeye 45 derecelik çakılan Pakerlerden, pompalama makineleri ile enjeksiyon yalıtımı uygulanır. Poliüretan madde polimerle geliştirilmiştir. Su ile temas ettiği an şişerek su kaçağını oluşturan beton yarık ve çatlaklarını en ince kılcallara kadar doldurur.

Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı yapılan asansör kuyularından, bir daha su sızıntısı olma ihtimali bulunmamaktadır.

Poliüretan enjeksiyon uygulama suyun geliş yönüne bir duvar set oluşturur.

Bu sete baskı yapan su, geriye yada başka bir yöne savrulur.

 

Poliüretan enjeksiyon uygulaması yapılan asansör çukurları, sonraki süreçte gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Poliüretan enjeksiyon uygulamalarında keşif çok önemlidir.

Uygulanan izolasyonlarda en zor ve dikkat edilmesi gereken husus, negatif yönde uygulanan yalıtım metotlarıdır. Poliüretan enjeksiyon uygulaması da negatif yönde uygulanır yani suyun geldiği pozitif yönde yalıtım yapılmayacak alanlarda daha çok tercih sebebidir.

Poliüretan enjeksiyon uygulamalarından önce yapılacak keşifte kullanılacak Paker miktarı, Pakerlerin çakım noktası, uygulanacak poliüretan maddenin ortalama miktarı netleşir.

Uygulanacak poliüretan enjeksiyon maddenin ne kadar kullanılacağı sadece uygulama esnasında netlik kazanır. Bunun sebebi duvar altı ve duvar çatlakları ne kadar enjeksiyon maddeye ihtiyaç duyarsa pompalanmasıdır. Bu konu keşif esnasında ortalama netlik kazanır.

Şöyle ki keşfi yapılan, eni ve boyu hesaplanan bir asansör kuyusuna keşif sonrası ortalama 30 kilo ile 40 kilo arasında poliüretan enjeksiyon madde kullanılabilir denir. Müşteri en düşük ve en yüksek ödeyeceği ücreti keşif sonrasında netleştirir.

 

Poliüretan enjeksiyon uygulamalarının rağbet görmesinin bir sebebi de sonuç odaklı çözümler sunmasıdır. Uygulama yapılan bir betondaki eski çatlak ve yarıkların poliüretan enjeksiyon madde ile dolmama şansı bulunmamaktadır.

Uzun ömürlü olması da negatif yönde uygulanan izolasyon metotlarında, poliüretan enjeksiyon uygulamasını sınıfının lideri yapmaktadır.

 

Tekdez V.İ.P Türkiye genelinde; asansör çukurundan su çıkıyor, asansör kuyusundan su geliyor ve benzeri problemlerinize sonuç odaklı çözümler sunmaktadır.

Asansör çukurundan su geliyor problemleriniz için, poliüretan enjeksiyon uygulamaları hakkında müşteri temsilcinizi arayarak randevu oluşturabilir yada keşif talep edebilirsiniz.

Tekdezvip poliüretan enjeksiyon su yalıtımı hizmetlerinden yararlanmak için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021