ARÇELİK SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

ARÇELİK SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Günümüzde çeşitli teknik özelliklerde, kullanım amacına göre ev tipi ve sanayi tipi su sebilleri üretilmektedir. Kullanım yoğunluğuna ve bulunduğu yere göre bu sebillerin dayanımı ve ömrü de değişmektedir. Su sebillerinin kullanımında dikkat etmemiz gereken önemli noktalar vardır.

 

Arçelik su sebili temizliği ve diğer tüm farklı model su sebillerinin ayda bir, iki ayda bir maksimum 90 günü geçmeden temizliğinin, düzenli aralıklarla periyodik olarak yaptırılması, her şeyden önce sağlıklı su kullanımı sağlanıp, sebilinizin çok daha verimli, uzun ömürlü olması ve mekanik aksamlarını kirli, sert suyun korozyonundan korumuş olursunuz.

 

Su sebilinizi ilk kullanımda mutlaka kullanım kılavuzundaki önerilere uyarak, gerekli ayarlamaları yapıp, uygun kuru, düz bir zemine, yerleştirerek, ısı kaynakları olan çamaşır ve bulaşık makinesi, kalorifer petekleri, diğer ısıtıcılardan uzak bir yere konumlandırıp, güneş ışıklarından uzak tutarsanız, sebil içersinde ki suyun ısınmasını böylece yosunlaşma ve bakteriyel üreme ve bozulmayı engelleyerek, renk, tat, koku gibi olumsuz değişimlerin de önüne geçilmesi sağlanır.

 

Su sebilinizi banyo, lavabo gibi nemli rutubetli, havasız yerlere yerleştirmeniz, sebilinizin mekanik ve elektrik aksam ve parçalarını zamanla korozyon ve deformasyona uğratıp zarar görmesine, tamamen açık ve tozlu ortamlarda bulundurulması da sebilin açıklıklarından havadaki toz, kum, çeşitli ince partiküllerin sebil içersin de birikmesine, sebilinizin ve sebil içersinde ki suyun bozulmasına, kirlenmesine yol açmaktadır.

 

Bu durumda arçelik su sebili temizliği ve dezenfeksiyonunun bekletilmeden yaptırılması gerekmektedir. Su sebili temizliğini evinizde yada işyerinizde sirkeli yada karbonatlı suyla, deterjan gibi kimyasallarla kendiniz yapmaya çalıştığınızda, hem sebilin mekanik parçalarına zarar verir hem de yeterli hijyen ve temizliği sağlayamazsınız.

 

Arçelik su sebili temizliği sanıldığının aksine ciddiye alınması gereken bir konudur.Su sebili temizliği, Sağlık bakanlığı onaylı ve yetkili, mesleki yeterlilik uzman eğitimleri, iş sağlığı ve güvenliği eğitim sertifikaları, personeli sağlık portör muayene ve kan tetkiklerini içeren sağlık raporları olan bir temizlik ve dezenfeksiyon kuruluşuna yaptırılması, kendi sağlığınızı ve çevrenizdeki insanların sağlığının korunması adına, en doğru ve güvenilir yol olacaktır.

 

Arçelik su sebili temizliği ve diğer farklı tip su sebil temizliği, daha önce bahsedilen kirlenme ve riskler oluşmadan, temizlik ve dezenfeksiyonun rutin olarak yaptırılması, sebilinizin uzun ömürlü olmasına ve sağlığınızı çeşitli su kaynaklı enfeksiyon ve hastalıklardan korumanızda ilk önemli adımdır.

Su sebil temizliği gerçekte nasıl olmalıdır, sebil temizliğinde neler kullanılmalıdır, su sebilinin elektrik bağlantısı kesilerek, musluk ve diğer aksamları kontrol edilir, sıcak ve soğuk su haznelerinde ki sular, sebilin arkasında bulunan tahliye vanasından boşaltılır.

 

Sebilin üst hazne kapağı sökülerek temizlenir. Sıcak ve soğuk su musluklarından on dakika ozonlama yapılır.


Arçelik su sebili temizliği


Haznelere su alınıp, sebil üzerinde bulunan hazne kapağında biriken stabil su ozonla 10 dakika kaynatılır. Bu kaynayan ozonlu su sebilin tüm boru hattında dolaştırılır.

 

Ozonlu su sebilin musluklarından ve arka vanadan tahliye edilerek işlem bitirilir. Sebil artık bakteri ve patojenlerden arındırılmış olarak, sağlıklı bir şekilde teslim edilir.

 

Sebil temizliğinde, ozondan başka bir dezenfektan kullanılmaz.

 

Ozon yapısı gereği kötü bir koku, zararlı kalıntı bırakmayan, suya karıştığında ayrışarak oluşturduğu kuvvetli oksitleyici elementler, diğer dezenfektanlara oranla daha güçlü öldürücü özelliği sayesinde tüm bakteri, virüs ve mantarları yok eden bir maddedir.

 

Su dezenfeksiyonunda kullanılan en etkili dezenfektandır.

 

Sektöründe lider ve yetkin bir kuruluş olarak Tekdezvip, İstanbul başta olmak üzere, Türkiye genelinde, teknik gelişmeler ışığında sürekli kendini yenileyen eğitimli, deneyimli uzman kadrosuyla, siz değerli müşterilerimize, temizlik ve dezenfeksiyon hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021