ANADOLU YAKASI SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

ANADOLU YAKASI SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

Anadolu yakası su deposu temizliği ; Bugün her tür sanayi ve diğer kuruluşların su depolarına şebeke suyuyla taşınan, çevresel partiküller, kum, inorganik elementler ve metaller, canlı mikroorganizmalar, su depolarının ve tüm tesisatın düzenli aralıklarla bakım ve dezenfeksiyonu yapılmaz ise, zamanla suyun saf temiz yapısı bozularak, renk tat, koku değişimi olmakta, bakteriler çoğaldıkça, yosunlaşma başlar. Artı su deposunun güneş ışınlarına maruz kalması ve ısınmasıyla beraber, bu yosunlaşma artmakta,  suyun da çeşitli amaçlarla kullanımı sonucu, mide bulantısı, ishal, kusma rahatsızlıkları yanında çok daha tehlikeli olabilecek sıtma, hepatit a, kolera, dizanteri, kurşun zehirlenmesi gibi ağır hastalıklar ortaya çıkabilir.

Toplum sağlığının korunması ve bu hastalıkların yayılmaması için, ilk yapmamız gereken su depolarımızın ve su sebillerinin düzenli olarak, yetkili bir kuruluşa dezenfeksiyon işleminin yaptırılmasıdır. Özellikle sıcaklıkların arttığı yaz aylarında hızlı bakteri üremesi sebebiyle su deposu ve sebillerinin temizliği çok daha acil bir hale gelmektedir.


Türkiye genelinde birçok dezenfeksiyon firması farklı şekillerde hizmet vermekte, bunların büyük çoğunluğu, İstanbul da bulunmaktadır. Firmaların seçimi dezenfeksiyon işinde en önemli kısımdır. 


Avrupa ve Anadolu yakası su deposu temizliği  dezenfeksiyonu hizmeti veren firmaları seçerken nelere hangi kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu makale de bunlardan söz edeceğiz.


Öncelikle su dezenfeksiyonu firmasının uygulayıcı personelin mesleki yeterlilik eğitim sertifikaları, iş sağlığı ve güvenliği eğitim sertifikaları, kapalı ve açık ortamda dezenfeksiyon yapma yetki belgesi, sağlık portör ve kan tetkikleri, gibi belgelerinin olması yasal yetkili olduğunun kanıtıdır. 

Güvenilir doğru bir hizmet almanız için değerlendirilecek ilk kriter budur. Firmamız tüm bu özelliklere sahip olarak Anadolu yakası su deposu temizliği ve Avrupa yakası başta olmak üzere Türkiye çapında Avrupa ve Anadolu yakası su deposu temizliği  dezenfeksiyonu hizmeti veren firmaları seçerken nelere hangi kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor.


Firma seçiminde, diğer bir bakmanız gereken önemli madde, dezenfektan olarak kullandığı ürünler nelerdir, ne şekilde bir uygulama yapılıyor bunların önceden araştırılıp firmadan bilgi alınması, su deponuza yada su sebilinize doğru sağlıklı bir dezenfeksiyon işleminin yapılıp yapılmadığını anlamanız açısından size bir ön fikir verecektir. 

Kullanılan dezenfektanlar arasında dünyada ve Türkiye de yaygın olan ozon gazı ve klor olarak adlandırılan sodyum hipoklorit bulunmaktadır.


Hangi durumda hangi dezenfeksiyon tercih edileceği uygulamayı yapan personelin bilgisi, eğitimi ve deneyimine göre  ürünlerin kullanımı değişmektedir. Ozon gazı çok daha güçlü bir dezenfektan olması yanında, uygulamadaki pratikliği kolaylığı ucuzluğu gibi nedenlerle, diğer dezenfektanlar daha çok tercih edilmektedir. 


Ozon gazı su dezenfeksiyonu ve su sebili dezenfeksiyonu yanında ortam havasının toz ve bir takım alerjik partiküllerden temizlenmesi, dezenfeksiyonu işlemlerini de gerçekleştirmektedir. 


Astım hastaları açısından ortam havasının sağlıklı oluşu es geçilecek bir durum değildir. Bir diğer dezenfektan olan Klorda çok geniş kullanım alanıyla, Anadolu yakası su deposu temizliği, Avrupa yakası su deposu temizliği, havuz ve denge tankı dezenfeksiyonu, soğutma kuleleri temizliği, su deposu izolasyonu, su tesisatı temizliğinde kullanılan diğer bir dezenfektandır.


Anadolu yakası su deposu temizliği ve Avrupa yakası su deposu temizliği firmaları, iç kesimlere göre,  su sağlığı ve su dezenfeksiyonu alanında yapılan bilimsel ve teknolojik gelişmeleri ve bu alanda üniversitelerin ilgili bölümleri ile kurum ve özel kuruluşların, stk’ların birlikte düzenlediği eğitim ve toplumu bilgilendirme çalışmaların, açılan fuarların, ağırlıklı olarak İstanbul da olmasının  verdiği avantajla  çok daha fazla takip etme fırsatları vardır. 


Bu sayede kendilerini ve hizmetlerini geliştirmek, serbest piyasa ve rekabet ortamında yükselmek, doğru daha etkin ve gelişmiş bir dezenfeksiyon hizmetini ileriye taşımak açısından firmaların vizyonunun vazgeçilmez birer parçasıdır. 


Eğitimli bilinçli kadroya sahip olan dezenfeksiyon firmaları,  su kaynaklarının giderek azaldığı dünya ekolojisinde, suyun dezenfekte edilmesinin, suyun sağlığının korunmasının sürekliliğinin, gelecekte çok daha önemli olduğunu bilmektedirler.


 Anadolu yakası su deposu temizliği ve Avrupa yakası su deposu temizliği firmalarının, çalışma organizasyonu önemlidir.  Yapılan uygulamanın işletmelerin çalışma koşullarına uygun olarak zamanında ve en önemlisi yerinde hizmet verilmesi gerekmektedir. 


Dikkat etmeniz gereken diğer bir konu su sebilinizin, dezenfeksiyon firması tarafından alınıp götürülmesi sağlıklı güvenilir bir hizmet olmadığını siz değerli müşterilerimizin bilmesi gerekmektedir. 


Sebil temizliği, kolay hızlı bir şekilde yerinde temizlenebilir. Sizin işinizi yapmanıza engel olacak hiçbir zorluk oluşturmaz.


Su deposu temizliği firmalarının yetkili personelinin uzmanlığı yanında sahip olduğu farklı alanlardaki su dezenfeksiyonu deneyim ve tecrübeleri firmaya çok büyük avantaj ve değer katmaktadır. 


Dezenfeksiyon firması seçimlerinde firmanın bu özelliklerine dikkat edilmesi önemli bir noktadır. Sonuç olarak kullanma ve içme sularının, kaynağından bizlere ulaşması aşamasına kadar bir takım  kimyasal iyileştirme uygulamalarından sonra,  suyun iletim taşıma sistemi aşamasında,  iletim tesisat ve cihazlarından, çevresel faktörler olan hava, toprak kaynaklı birçok maddenin suya geçmesinden dolayı şebeke sularının klorlanmış olması da bir süre sonunda yeterli olmamaktadır. 


Çocuklar ve yaşlı hasta yakınlarımızın bağışıklık sisteminin sağlığının çok daha hassas olduğu unutmadan onları düşünerek, su depolarının ve su sebillerinin mutlaka en geç 6 ve 3 aylık periyotlar halinde sürekli dezenfeksiyon yaptırılmasının,  sevdiklerinizin ve kendi sağlığınızı korumak adına yapmanız gereken en önemli hayati konulardan birisi olduğunu unutmayalım. 


Sorumlu birer insan olarak toplu yaşamın vazgeçilmezlerinden olan kullandığımız su depolarının bakım ve dezenfeksiyonu konusunda çevremizi de bilgilendirmenin insani bir görev olduğunu hatırlayalım.


Suyun sağlıklı olmasının direk toplumun sağlıklı olması, kanser gibi çok ciddi hastalıklara yakalanmaması anlamına geldiğini, bunu için arıtma sistemi, su tesisatı ve sonrasında depolarımıza gelen suyun yani tüm su tesisat sisteminin temiz olmasının ne kadar önemli olduğunu, bu sebeple düzenli temizliğinin ve dezenfeksiyonunun yaptırılmasının önemini çok daha iyi anlamış olacağınızı düşünüyoruz.


Bu ilkeden hareketle sularımızı, tüm su kaynaklarımızı, suları beklettiğimiz su depolarımızı  dezenfeksiyon ve temizlik yaptırarak , tehlikeli çevresel kirlilikten koruyarak dolayısıyla sağlığımızı ve sevdiklerimizi korumuş oluruz.  Sonuç olarak hayatımızda çok farklı durumlarda sürekli kullandığımız vazgeçilmezimiz suyun temizliği her şeyden çok daha önemlidir. 


Öncelikle Tüm toplumu, kendi hayatımızı, sağlığımızı, sevdiklerimizin sağlığını her şeyden çok önemseyen siz değerli müşterilerimiz bu verilen bilgiler ışığında su sağlığıyla ilgili çok daha farkında hareket edeceksiniz.


Alanında öncü, yenilikçi ve sahip olduğu misyonun farkında olarak, eğitimli, deneyimli uzman personeli sayesinde, tüm Türkiye çapında ve İstanbul Anadolu yakası su deposu temizliği, Avrupa yakası su deposu temizliğiyle beraber diğer dezenfeksiyon hizmetleri olan su sebili dezenfeksiyonu, yüzme havuzu ve denge tankı temizliği, ortam dezenfeksiyonu temizliği, soğutma kuleleri dezenfeksiyonu, su tesisat sistemi dezenfeksiyonu, konusunda sizlere hızlı, sorunsuz çözümler sunmak amacıyla tüm gayretleriyle çalışmaktadır. 


Çalışmaya da yılmadan devam edecektir. Biliyoruz ki  bilinçli sorumlu birer insan olarak, siz değerli müşterilerimiz, Tekdezvip  dezenfeksiyon firmamızın farkını, yaptığı uygulamaların doğru ve güvenilir olduğunun farkındasınız.


Tekdezvip genellikle referans odaklı çalışan bir firmadır. Referansını aldığımız değerli müşterilerimizden firma kuruluş tarihinden itibaren hiçbir şikayet almayan personellerimiz, günümüz teknolojilerine uygun profesyonel metotlar ile hizmet vermektedir.


Ayrıcalıklı, profesyonel ve konusunda uzmanlık sertifikalarına sahip personellerimizce siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021