ALTUS SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

ALTUS SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Sanayinin gelişmesiyle birlikte dev üretim tesislerinde ve toplu yaşam alanları ve sosyal tesislerde yüzlerce insanın yaşadığı ve çalıştığı ortamlarda insanların su ihtiyacını hızlı ve pratik olarak karşılaması, ulaşım ve kullanım kolaylığı nedeniyle, çok tercih edilen su sebilleri sağladığı konfor kadar sağlık açısından dikkat edilmediğinde büyük riskler barındıran bir araçtır.


Altus su sebili temizliği ve ozon dezenfeksiyon talepleriniz için lütfen randevu oluşturunuz.

 

Altus su sebili temizliği, her sebilde olduğu gibi sadece ozon jeneratörleri ile yapılmaktadır. Sterilizasyon sonrası su sebilindeki bakteriler öldürülüp, sağlıklı kullanıma teslim edilir. 


Su sebillerine takılan damacanaların plastiklerinin kalitesi kadar temizliği steril olması, takılırken sebilin iç haznesine ortam havasının karışması ve sebil suyuna teması havanın içerisinde bulunan büyük çoğunluğu oluşturan bakteri ve mantar denilen fungal etkenlerin kontaminasyonuna neden olmaktadır.

 

Ayrıca yeterli el hijyeninin olmaması özellikle fekal koliform bakteri türlerinin bulaşmasında birincil etkendir, bu bulaşma sonucu sebilin iç kısımlarına suyla taşınan patojen ajanlar, ortam sıcaklığı ve suyun PH koşulları bu mikroorganizmalar için optimal duruma geldiğinde dakikalar içerisinde hızla çoğalarak içme suyunu sağlık açısından tehlikeli bir hale getirmektedirler.


ALTUS SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ 


Markası ne olursa olsun tüm su sebilleri kullanım sıklığına ve bulunduğu ortam koşullarına bağlı olarak çok kısa bir sürede kirlenip tehlikeli bir hale gelebilirler.

 

Altus su sebili temizliği ya da diğer marka ve modeller Sağlık Bakanlığının içme suları ile ilgili yönetmelik ve mevzuatlarında belirttiği gibi en geç üç ayı aşmadan tüm aksam ve iç haznelerinin temizlik ve dezenfeksiyonunun yaptırılmasını bildirmektedir.

 

Altus su sebili temizliği için kullanılan dezenfektanlardan en uygun ve sağlıklı olan ürün ozon maddesidir. Ozon gazı ile yapılan sebil temizliğinde iç hazne ve aksam ve boruların taşıdığı suyun içerisinde bulunan bakteri, virüs ve küf dediğimiz maya ve sporlarının hücre duvarlarını eriterek etkisiz hale getirmektedir.

 

Yüksek oksitleyici gücü sayesinde bu işlemi sağlamaktadır. Dezenfektan ürünler içerisinde en aktif ve zararsız olan tek mikrobiyolojik dezenfektandır. İşlem sonrası reaksiyon sonucu kullanılamayan ürün fazlası oksijen iyonu olarak havaya karışmakta ve kalıntı bırakmamaktadır.

 

Altus su sebil temizliği yapılırken sebil cihazı ayrı bir yere taşınmaz, dezenfeksiyon ve temizlik işlemi sebilin olduğu yerde yapılır yani yerinde hizmet verilir, kullanılan dezenfektanın ortamda bulunan kişi ve diğer hayvanlara hiçbir yan etkisi yoktur, işlem sonu kullanılamayan ozon gazı ortam havasını steril hale getirmektedir. Sebil temizliğinde ilk olarak sebilin elektrik bağlantısı kesilir, 1 adet sebil temizlik  işlemi 20 ila 30 dakika arasında sürmektedir, üst hazne ve kapakları açılarak temizlenir, sıcak ve soğuk su haznelerindeki su arkada bulunan tahliye vanasından boşaltılır. Soğuk ve sıcak su musluklarından ozonlu su verilerek sebilin tüm iç boru hatlarında 10 dakika dolaştırılıp sterilizasyonu sağlanır.


ALTUS SU SEBİLİ TEMİZLİK 


Süre sonunda ozonlu su musluklardan ve tahliye vanasından dışarı alınır. Dış ortamda ozonlu suyun içerisindeki reaksiyon sonucu kalan ozon maddesi ortam havasına karışır.

 

Sebilin tüm aksamları dezenfekte edilmiş olarak güvenilir bir şekilde kullanıma hazırdır. İşlem sonunda firmamız tarafından, sebile sticker basılarak 3 aylık periyotlarla temizlik takibine alınır ve sisteme işlenir.

 

Su sebil temizlik hizmeti veren kuruluşların bazı standartları ve yetki belgelerini taşımaları, doğru ve güvenilir bir dezenfeksiyon hizmetinin alınması açısından çok önemlidir.

Temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti veren kuruluşun Sağlık Bakanlığından onaylı olması, teknik hizmeti veren personelinin bulaşıcı bir hastalık taşımadığını gösteren kan tetkikleri ve sağlık portörlerinin olduğu sağlık raporları kesinlikle olmalıdır.

 

Bunun dışında İş sağlığı ve Güvenliği kapalı ortam ve yüksekte çalışma iş eğitimleri sağlıklı ve güvenilir bir dezenfeksiyon işlemi almanız açısından sorgulaması gereken kalite belgeleridir.

 

TekdezV.İ.P. eğitimli ve deneyimli teknisyen kadrosuyla tüm Türkiye genelinde temizlik ve dezenfeksiyon alanında lider konumunda olmaya ve siz değerli müşterilerimize en doğru ve güvenilir temizlik hizmetlerini vermeye devam edecektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021