ALASKA SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

ALASKA SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Su sebili temizliği, suyun kullanımını kolaylaştıran sebillerin steril ve sağlıklı kullanıma sunulmasıdır.

Su sebilleri büyük sanayi tipi ve küçük sanayi tipi olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitlerin bir markası olan Alaska su sebili temizliği, sağlıklı su kullanımı için düzenli olarak yaptırılması gereken işlemdir.

Sebiller açık alanlara kurulumu sağlanabilen aletlerdir. Açık alanlarda havadaki tozun sebil içerisine girmesi suyun kirlenmesine neden olacaktır. Ayrıca kapalı alanlara da kurulumu yapılan sebillerde, alanda oluşan nemin hava yolu ile sebil içerisine girmesi suyun kirlenmesine neden olacaktır. Su kirliliği sebillerde büyük problem oluşturan yosun oluşumuna neden olmaktadır.


Yosun oluşumunun bir diğer nedeni ise sebillerin konumlandırılmasıyla ilgilidir. Isı yayan aletlerin yanına kurulan sebillerde sıcaklığın yosun oluşumunu hızlandırması etkisiyle, kaçınılmaz bir kirlilik oluşmaktadır. Bu nedenle sebiller ısı yayan aletlerden uzak bir alana konumlandırılmalıdır.

Su sebillerinin steril ve sağlıklı olarak kullanılabilmesi için konumlandırılması doğru yapılmalı ve en geç 3 ayda bir temizliği gerçekleştirilmelidir. Aksi takdir de kirli su üreme alanı olan ve çok hızlı üreyerek yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebep verecek koliform bakterisinin sebil içerisinde oluşumuna neden olunacaktır.

Koliform bakterisi arındırılması zor bakteri çeşididir ancak doğru yöntem ve metotlar ile sebilin verimli, suyun sağlıklı kullanımı sağlanmış olacaktır.

Doğru yöntem ve metotları uygulayabilecek olan firma da İSO kalite yönetim sistemi belgesi aranması isabet olacaktır. İSO kalite yönetim sistemi belgesi yapılacak işin ve uygulanacak olan işlemin doğru niteliklerle sağlanması için eğitimli ve uzman ekip çalışmasının kanıtı niteliğindedir.


Alaska su sebili temizliği


Sağlıklı su kullanımı ve kaliteli hizmet için uygulamayı yapacak olan firmada mutlaka sorgulanması gereken belgedir.

Tekdez V.İ.P İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile güvenilir ve doğru sonuç odaklı hizmet vermektedir.

Alaska su sebili temizliği ve diğer sebil markası temizlik işleminde ozon gazı kullanılarak tüm haznelerin ozon ile dezenfektesi sağlanmalıdır. Ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır.  Ozon gazı, sebil içerisindeki bakterilerin yok edilerek sağlıklı kullanıma teslim edilmesi için etkili ve zararsızdır.

Tuz, sirke gibi temizlik maddeleri kesinlikle kullanılmamalı, bu tür önerilere asla itibar edilmemelidir. Sebilin verimli olarak işlevini yitirmesine sebep olan bu temizlik uygulamaları sağlıksız sonuçlar doğurmaktadır.

Su sebili temizlik işlemlerinde firmanın yetki ve kalite belgeleri sorgulanmalı ve yerinde hizmet veren bir firma olmasına dikkat edilmelidir. Temizliği gerçekleştirdikten sonra sebili bırakarak işlem yapan yasa dışı firmalara itibar edilmemelidir. Sebillerin temizliği kontrolünüz altında ilerlemeli ve kontrolünüz ile sonlandırılmalıdır.

Sebil temizliğin de Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi bulunan, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ve tüm yetki kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz firmalar tarafından hizmet alınmalıdır. Güvenilir ve kaliteli hizmetin kanıtı niteliğinde olan bu belgeler, özenle ve titizlikle işlem yapılacağının da göstergesidir.

Su sebili temizliği işlemlerinde belge sorgusu yapmaksızın hizmet almak suyun sağlıklı kullanımından emin olunamayacağının yanı sıra sebilin işlevini yitirmesine sebep olmakta ve iş bitimi sonrası iş tamamlandı formunun hiçbir yasal hükmü bulunmamaktadır.

Tekdez V.İ.P su sebili temizliği işlemlerinde Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, İSO kalite yönetim sistemi belgesi ve tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz profesyonel ekip çalışmasıyla, yerinde hizmet vermektedir.


Alaska su sebili temizliği ve diğer tüm su sebili markaların temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanmamakta olan firmamız, temizlik sonrası periyodik çizelge ile su sebili temizliği işlemlerinizi takip altında tutmaktadır.

Yıllardır güvenle ve özenle Türkiye geneli hizmet vermekte olan firmamızdan bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021